hors_bor: (Ур)
[personal profile] hors_bor
Давніше я дуже любив роздумувати над сенсом життя. Ці роздуми приводили і привели мене до добра. Інколи я міг навіть щось записувати, і один з таких записів на жовтому папері кількарічної давності вкотре потрапив мені на очі.


Радий, що зробив швидкий запис у формі мислесхеми, це помогло "заморозити" хід думок на роки. А тепер пора поділитись тим з Світом і дізнатись що Ви думаєте з цього приводу.

Отже, щоб щось зрозуміти треба наче "розкласти по поличках". Це все спрощує, я дуже люблю словосполучення "свята простота". Тут обов'язково треба згадати філософа Сковороду, котрий казав щось таке: "Дякую тобі Боже, що зробив все потрібне простим і все складне непотрібним".

А я розклав тему суті життя на такі рівні: Бажання - це все те, що люди схильні хотіти пошвидше, що приносить короткочасні задоволення від життя. Їх треба все більше чим більше ми отримуємо. Їжа, наркотичні речовини, різного роду "шопінг", накопичення матеріальних цінностей і т. п. А також розваги, секс. Список можна продовжити. Узагальнюючи можна сказати, що то гедонізм. Для декого задоволення бажань і є суттю життя напряму. Піднявшись над бажаннями можна почати формувати завдання.

Завдання - це вже коли людина усвідомлює себе не просто як живу істоту, а й як гравця в цьому світі, який може щось робити з своїм життям. Людина ставить перед собою завдання і їх виконує. Це можуть бути завдання на щодень, чи на великі часові проміжки. Завдання це сходинки до мети.

До мети людина може прийти виконуючи дрібніші завдання. Спочатку її може бути не видно, але систематично виконуючи поставлені перед собою завдання людина починає бачити і стратегічну мету. Після досягнення мети людина може поставити перед собою нову мету.

Суттю життя в цій парадигмі я вбачаю завжди мати перед собою мету до якої рухаєшся. Мета це якийсь чітко намічений ідеал до якого людина рухається, це шлях розвитку і вдосконалення, шлях гармонійного творення. В людини яка лиш починає свій шлях мета може бути одна, в людини яка вже досягнула не одної поставленої мети вона може бути з чийогось погляду захмарною і недосяжною. Але вона в кожного має бути не залежно від віку в 21 і в 121.


Ось така схема як підсумок вище написаного. Варто додати, що для тих хто ставить перед собою мету і задумується про суть, задоволення бажань теж є частиною тієї суті, це все об'єднується в зелене коло. А для тих хто "налягає" на короткочасні забаганки зазвичай важко поставити завдання і побачити мету. І цим напрямом люди так нікуди і не приходять...

Підсумок: Суть життя = завдання які ми перед собою ставимо = мета життя. Суть життя полягає в досягненні життєвої мети, а якщо її нема в її постановці.
Також суть життя = процес досягнення мети.

Date: 2017-04-06 04:45 pm (UTC)
aucubagold: (Default)
From: [personal profile] aucubagold
логічно.

Date: 2017-04-06 06:25 pm (UTC)
aucubagold: (Default)
From: [personal profile] aucubagold
цілком згодна)

Про

hors_bor: (Default)
hors_bor

September 2017

S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Стрічка дописів

Style Credit

Page generated Sep. 19th, 2017 05:05 pm
Powered by Dreamwidth Studios