hors_bor: (Default)
[personal profile] hors_bor
Приготував таку страву, яку впевнений, що мало хто їв, чи взагалі знає про її існування. Я це виправляю. До вашої уваги кутя з живої пророщеної пшениці.
Це одна з кращих страв які можуть бути. Сама кутя дуже древня символічна страва. Первісне її приготування було на основі пророщених зерен. Тож я вирішив спробувати як це, і все вдалось! Результат перевершив всі очікування. Я думав, що смак буде надто специфічний, насправді він виявився дуже приємним. Така кутя поєднує в собі два не завжди поєднуваних чинники: користь і смакота!

На фото: з ліва звичайна, з права пророщена.
 
Основа куті після "пробудження":
Спосіб приготування:
Основний складник треба завчасно проростити. Для цього беру пшеницю, промиваю її і викладаю на дно тарілки, заливши джерельною водою. Залишаю її на ~2 доби. Накриваю від сонця. При потребі під час проростання підливаю в тарілку воду, так щоб була на дні. Коли зерна пускають паростки - пшениця готова до вживання. Вважається, що найліпше коли паростки мають довжину 1,5-2 мм, але можна й довші.Зерна кидаю в макітру, додаю завчасно відмоченого маку, горіхів, родзинок, і меду. Пропорції можуть бути різними. При потребі доливаю узвару щоб розрідити. Далі все це гарно перемішую. Після того страва готова.

Враження:
Коли витягую з тумби пророслі зерна, то вони мають специфічний запах. Для мене цей запах асоціюється з весняним лісом, якщо принюхатись до землі. І мені він приємний. Смак самої куті як на диво виявився приємніший від звичайної. Порівняно з живою кутею варена видається якоюсь "слизястою". Але таку кутю треба краще жувати і миттю наповнити шлунок (як це буває) не вийде. От їсиш таку живу кутю і роздумуєш про поля з лісами і про те, як та пшениця росла. Як бджоли літають збираючи мед. Ніби їсиш літо. Така своєрідна медитація. Зі звичайною кутею не так. При цьому знаючи велику користь живої їжі і пророщених зерен зимою зокрема є додатковий привід для радості.

Також вживаючи цю кутю відчувається єдність з предками(бо вони теж таку їли). Приналежність до справжньої споконвічної традиції і культури. Приходить розуміння, що деякі традиції, які здавалось би були завжди, такі як вживання алкоголю на свята - так зване "культурне пиття" насправді навіть не заслуговує називатись традицією, бо з'явилось в наших краях кілька сот років тому. З погляду деяких людей для яких 60 років життя то багато, цей відрізок часу здається величезним. Але коріння наших традицій тягнуться ще з Трипільської культури яка теж мала попередників, і буде добре, якщо хтось задумується про такі речі. Спробуйте і ви таку, воно того варто. Згадались слова: все нове то добре забуте старе : )

пророщене зерно

Date: 2017-01-08 06:22 pm (UTC)
atejist: (Default)
From: [personal profile] atejist
Ото прям-таки пророщені злаки використовували тільки для куті, особливо ячмінь, ага :) Ну ніякого алкоголю кількасот років тому!
А історія хрещення Русі, точніше - відмова від ісламу, - стовідсоткова вигадка, ага-ага! :)

полиця

Date: 2017-01-08 06:30 pm (UTC)
atejist: (Default)
From: [personal profile] atejist
Окремий "залік" - за "фон". Сприймаю задній план як красиві понти, але з наголосом на слові "красиві". Дійсно залік.
Без образ, якшошо :) Якщо мій коментар усе-таки звучить занадто грубо, я готовий переформулювати його іншими словами: віддаю належне твоєму смаку :)

Про

hors_bor: (Default)
hors_bor

September 2017

S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Стрічка дописів

Style Credit

Page generated Sep. 19th, 2017 05:06 pm
Powered by Dreamwidth Studios