hors_bor: (Default)
[personal profile] hors_bor
Від деяких людей, що вважають себе атеїстами в певних випадках можна почути: "тут стільки ікон, важко перебувати в місці де стільки цих зображень, вони ніби якось тиснуть". Я ж відповідаю: "стався до цього як до образотворчого мистецтва". 
Тож мабуть, що все ж таки є якась енергетика в певних конфесійних, релігійних чи просто мистецьких об'єктах/артефактах. І атеїзм наче заперечує сам себе

Вірогідно, що багато з тих, хто називають себе атеїстами насправді хочуть відірвати себе від того християнства (насправді іудохристиянства) яким воно є сьогодні. Трохи деспотично-догматичного, такого комерційного і такого викривленого, що втрачає свою "вагу". Разом з всіма стражданнями які воно пропагує.
Тож тим, хто хоче стати наперекір теперішній комерційній конфесійній машині найпростіше оголосити себе атеїстами. Як і тим, хто хоче обійтись без "клопіткого" пошуку.


Date: 2017-01-06 08:15 am (UTC)
From: [personal profile] sposterig
Атеїзм - це просто тверезість і чесність розуму. А те, про що Ви написали - антиклерикализм.

Date: 2017-01-06 05:03 pm (UTC)
atejist: (Default)
From: [personal profile] atejist
З атеїстами - як і з націоналістами, все складно :) Різні розуміння, різні означення... Вже доводилося чути, що є атеїсти в широкому сенсі, й вони діляться на власне атеїстів, агностиків і т. д.

Date: 2017-01-06 05:24 pm (UTC)
atejist: (Default)
From: [personal profile] atejist
Тисне все-таки психологічна атмосфера, не зображення. Психологічна атмосфера багато в чому залежить і від внутрішньої установки, від власного сприйняття. Приміром, мене давно й сильно харить православіє, тому православні церкви на мене справді "тиснуть", натомість я при нагоді залюбки ходжу в католицькі костьоли. Суто з "культурно-розважальною" метою, послухати органну музику в "автентичній" обстановці.
Тут є щось спільне з походами на концерт чи футбольний матч. Можна послухати якісний запис пісні без жодних шумів і з кращим вокалом, але все рівно атмосфера живого виступу лишиться унікальною, її на жоден ДВД не запишеш. По телевізору футбол можна дивитися з найвигідніших ракурсів та ще й із повторами, однак атмосфера стадіону на відстані не передається - треба бути присутнім безпосередньо на місці. Атеїсти це завжди визнавали :) Хоч, може, й не всі.
Природа енергетики релігійних об'єктів/артефактів - аналогічна.

Про

hors_bor: (Default)
hors_bor

September 2017

S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Стрічка дописів

Style Credit

Page generated Sep. 19th, 2017 05:03 pm
Powered by Dreamwidth Studios